WIADOMOŚCI
REGULAMIN SCHRONISKA PDF Drukuj E-mail
niedziela, 04 pa╝dziernik 2009

1.      Prawo do korzystania ze schronisk m┼éodzie┼╝owych przys┼éuguje m┼éodzie┼╝y szkolnej i studenckiej, nauczycielom i wychowawcom oraz cz┼éonkom Polskiego Towarzystwa Schronisk M┼éodzie┼╝owych, jak równie┼╝ obcokrajowcom nale┼╝±cym do macierzystych stowarzysze┼ä Schronisk M┼éodzie┼╝owych. Z noclegu w schroniskach, w razie wolnych miejsc, mog─ů korzysta─ç równie┼╝ inne osoby pod warunkiem przestrzegania obowi─ůzuj─ůcego regulaminu.

2.      Zespo┼éy z┼éo┼╝one z co najmniej 5 osób (w zasadzie do 20 osób) sk┼éadaj─ů, przynajmniej na 1 miesi─ůc przed przybyciem do schroniska, zamówienia, za┼é─ůczaj─ůc znaczek pocztowy na odpowied┼║. W zamówieniu podaj─ů: nazwisko i imi─Ö kierownika zespo┼éu oraz jego adres, liczb─Ö i p┼ée─ç uczestników, nazw─Ö i adres szko┼éy (uczelni) lub organizacji, czas pobytu w schronisku oraz dzie┼ä i godzin─Ö przybycia. Po uzyskaniu zgody na proponowany termin (w ci─ůgu 10 dni), kierownik zespo┼éu przesy┼éa zaliczk─Ö w wysoko┼Ťci 25% nale┼╝no┼Ťci przekazem pocztowym pod adresem schroniska. Zwrot zaliczki mo┼╝e nast─ůpi─ç w przypadku nie skorzystania ze schroniska tylko z wyj─ůtkowo wa┼╝nych i udokumentowanych przyczyn uznanych przez kierownika/dyrektora schroniska, po potr─ůceniu poniesionych ju┼╝ przez schronisko kosztów. W razie sporu spraw─Ö zwrotu zaliczki rozstrzygaj─ů ostatecznie w┼éadze samorz─ůdowe, a dla schronisk m┼éodzie┼╝owych PTSM - w┼éa┼Ťciwy Zarz─ůd Okr─Ögowy PTSM. W przypadku nienades┼éania zaliczki na 10 dni przed przybyciem do schroniska zespo┼éu wycieczkowego, kierownik/dyrektor schroniska mo┼╝e zamówienie anulowa─ç. Zamówienia wycieczek s± kwalifikowane wed┼éug kolejno┼Ťci zg┼éosze┼ä, z tym, ┼╝e pierwsze┼ästwo maj─ů zespo┼éy m┼éodzie┼╝y szkolnej i studenckiej.

3.      Tury┼Ťci indywidualni w grupach poni┼╝ej 5 osób s─ů przyjmowani na noclegi bezpo┼Ťrednio w schronisku, je┼╝eli s─ů wolne miejsca, z tym, ┼╝e pierwsze┼ästwo ma m┼éodzie┼╝ szkolna i studencka, a nast─Öpnie inne osoby.

4.      Zespo┼éy wycieczkowe i pojedynczy tury┼Ťci, w miar─Ö mo┼╝liwo┼Ťci, mog─ů by─ç przyjmowani do schroniska za ustalon─ů op┼éat─ů tak┼╝e na pobyt dzienny.

5.      Przybywaj─ůcy do schroniska (powinno to nast─ůpi─ç w godz.17.00 do 21.00), wpisuj─ů si─Ö do ksi─ů┼╝ki rejestracyjnej schroniska i oddaj─ů legitymacje uczniowskie lub cz┼éonkowskie kierownikowi/dyrektorowi schroniska lub jego zast─Öpcy oraz reguluj─ů nale┼╝ne op┼éaty, wed┼éug cennika wywieszonego w schronisku na widocznym miejscu.

6.      Ze schroniska mo┼╝na korzysta─ç nie d┼éu┼╝ej ni┼╝ przez 3 kolejne noce, chyba, ┼╝e s─ů wolne miejsca i kierownik/dyrektor schroniska wyrazi zgod─Ö na d┼éu┼╝szy pobyt.

7.      Osoby p┼éci m─Öskiej i ┼╝e┼äskiej kwateruje si─Ö w oddzielnych pomieszczeniach, przydzielonych przez kierownika/dyrektora schroniska.

8.      Osoby, które przeby┼éy chorob─Ö zaka┼║n─ů, nie mog─ů w okresie kwarantanny korzysta─ç ze schroniska.

9.      Kierownik zespo┼éu wycieczkowego i opiekunowie obowi─ůzani s─ů nocowa─ç w schronisku razem z uczestnikami. W przeciwnym przypadku zespó┼é nie mo┼╝e by─ç przyj─Öty do schroniska.

10.  Korzystaj─ůcy z noclegu w schronisku, o ile rezygnuj─ů ze schroniskowej bielizny po┼Ťcielowej musz─ů by─ç zaopatrzeni we w┼éasn─ů bielizn─Ö po┼Ťcielow─ů (2 prze┼Ťcierad┼éa i poszewk─Ö na poduszk─Ö).

11.  Nocuj─ůcy powinni przygotowa─ç ┼éó┼╝ka do snu przed godz. 21.00 tak, aby mo┼╝na by┼éo sprawdzi─ç, czy wszyscy maj± bielizn─Ö po┼Ťcielow─ů lub ┼Ťpiwór. Bez bielizny po┼Ťcielowej nie mo┼╝na korzysta─ç z noclegu.

12.  Od godz. 22.00 do 6.00 obowi─ůzuje w schronisku cisza nocna z wygaszeniem ┼Ťwiat┼éa. Tury┼Ťci, którzy przychodz─ů pó┼║no lub bardzo rano wychodz─ů ze schroniska, nie powinni zak┼éóca─ç wypoczynku pozosta┼éym osobom. Odchylenia od ustalonych godzin ciszy nocnej s± mo┼╝liwe tylko w wyj─ůtkowych przypadkach za zgod─ů kierownika/dyrektora schroniska.

13.  Korzystaj─ůcy ze schroniska powinni najpó┼║niej do godz. 8.00 zas┼éa─ç ┼éó┼╝ka i sprz─ůtn─ů─ç pomieszczenia schroniska.

14.  W godz. od 10.00 do 17.00 z sypial┼ä korzysta─ç nie wolno. Odst─Öpstwa od tej zasady s± dopuszczalne tylko podczas niepogody i to w schroniskach, które nie maj± ¶wietlicy ani jadalni.

15.  Przygotowanie posi┼éków mo┼╝e si─Ö odbywa─ç jedynie w czasie i miejscu wyznaczonym przez kierownika/dyrektora schroniska. Po spo┼╝yciu posi┼éków nale┼╝y pozmywa─ç naczynia kuchenne, a kuchni─Ö dok┼éadnie posprz─ůta─ç.

16.  Wszelkie zniszczenia i uszkodzenia przedmiotów stanowi─ůcych w┼éasno┼Ť─ç schroniska nale┼╝y zg┼éasza─ç kierownikowi/dyrektorowi schroniska, który okre┼Ťla wysoko┼Ť─ç odszkodowania.

17.  W schronisku obowi─ůzuje schludny ubiór, spokojne i uprzejme zachowanie; picie alkoholu i u┼╝ywanie narkotyków oraz uprawianie gier hazardowych jest zabronione.

18.  Palenie tytoniu w sypialniach jest zakazane; pali─ç wolno tylko w miejscu wyznaczony przez kierownika/dyrektora schroniska.

19.  W razie przekroczenia regulaminu schroniska lub nieodpowiedniego zachowania, kierownik/dyrektor schroniska jest uprawniony do zatrzyma winnemu legitymacji (uczniowskiej, studenckiej, cz┼éonkowskiej) i usuni─Öcie go ze schroniska, a ponadto zawiadamia o tym w┼éa┼Ťciw─ů szko┼é─Ö (uczelni─Ö, organizacj─Ö).

20.  Korzystaj─ůcy ze schroniska mog─ů wszelkie pozytywne i negatywne uwagi wpisywa─ç do ksi─ů┼╝ki ┼╝ycze┼ä schroniska lub w wa┼╝nych wypadkach kierowa─ç je do w┼éa┼Ťciwego terytorialnie organu administracji samorz─ůdowej lub Zarz─ůdu Okr─Ögu PTSM.

21.  We wszystkich sprawach nie uj─Ötych w regulaminie, a dotycz─ůcych toku ┼╝ycia w schronisku, jak: zapewnienie porz─ůdku, ochrona mienia, przestrzeganie zasad kultury itp., korzystaj─ůcy ze schroniska s─ů obowi─ůzani stosowa─ç si─Ö do wskaza┼ä kierownika/dyrektora schroniska.

Regulamin pochodzi ze strony: http://www.schroniskaptsm.republika.pl

 

WAKACYJNE STA┼╗E

WAKACYJNE STA┼╗E

PROJEKTY LDV

GRENADA 2012

UMOWY PODPISANE
GRANADA 2013

Rekrutacja 2013

PODANIA MO┼╗NA SK┼üADA─ć POPRZEZ REJESTRACJ─ś ELEKTRONICZN─ä LUB OSOBI┼ÜCIE W SEKRETARIACIE SZKO┼üY

Szkoła w rankingach

Go┼Ťcimy

Aktualnie jest 1 internaut├│w online.

Odwiedziło nas 541 internautów od października 2009