WIADOMOŚCI arrow PATRON SZKOŁY
PATRON SZKOŁY PDF Drukuj E-mail
wtorek, 10 listopad 2009

Image

Patronem naszej szko┼éy jest od 1986 roku Jan Zamoyski – (1542–1605), kanclerz i hetman wielki koronny, mecenas ┼╝ycia kulturalno-naukowego, za┼éo┼╝yciel Zamo┼Ťcia i twórca Ordynacji Zamojskiej, której namacalne ┼Ťlady do dzi┼Ť s─ů obecne w murach naszej szko┼éy.
Jako wybitny humanista, ceni─ůcy ┼éad i harmoni─Ö, Jan Zamoyski stawia┼é na pierwszym miejscu dobro cz┼éowieka, szczególnie tego, który w┼éa┼Ťnie wkracza w doros┼ée ┼╝ycie. Nadrz─Ödn─ů warto┼Ťci─ů Naszego Patrona by┼éo w┼éa┼Ťciwe wychowanie m┼éodych pokole┼ä oraz rozwój edukacji. Jego najwspanialszym przedsi─Ö
wzi─Öciem by┼éo utworzenie w 1594 roku Akademii Zamojskiej. Dlatego te┼╝ nauczyciele i pracownicy Zespo┼éu Szkó┼é Drzewnych i Ochrony ┼Ürodowiska nieustannie pod─ů┼╝aj─ů za s┼éowami hetmana:

„Takie b─Öd─ů Rzeczypospolite, jakie ich m┼éodzie┼╝y chowanie”

tak, by móc zaszczepi─ç w sercach m┼éodzie┼╝y cechy godnego obywatela i patrioty, który w doros┼éym ┼╝yciu b─Ödzie w stanie zmierzy─ç si─Ö z wyzwaniami dnia codziennego. S┼éowa te s─ů dla wszystkich nauczycieli i uczniów mottem i celem na ka┼╝dy dzie┼ä pracy i nauki.
Dzie┼ä Patrona obchodzimy w rocznic─Ö urodzin Jana Zamoyskiego – 19 marca.

 

WAKACYJNE STA┼╗E

WAKACYJNE STA┼╗E

PROJEKTY LDV

GRENADA 2012

UMOWY PODPISANE
GRANADA 2013

Rekrutacja 2013

PODANIA MO┼╗NA SK┼üADA─ć POPRZEZ REJESTRACJ─ś ELEKTRONICZN─ä LUB OSOBI┼ÜCIE W SEKRETARIACIE SZKO┼üY

Szkoła w rankingach

Go┼Ťcimy

Aktualnie jest 2 internaut├│w online.

Odwiedziło nas 4530 internautów od października 2009