WIADOMOŚCI arrow PATRON SZKOŁY
PATRON SZKOŁY PDF Drukuj E-mail
wtorek, 10 listopad 2009

Image

Patronem naszej szkoły jest od 1986 roku Jan Zamoyski – (1542–1605), kanclerz i hetman wielki koronny, mecenas życia kulturalno-naukowego, założyciel Zamościa i twórca Ordynacji Zamojskiej, której namacalne ślady do dziś są obecne w murach naszej szkoły.
Jako wybitny humanista, ceniący ład i harmonię, Jan Zamoyski stawiał na pierwszym miejscu dobro człowieka, szczególnie tego, który właśnie wkracza w dorosłe życie. Nadrzędną wartością Naszego Patrona było właściwe wychowanie młodych pokoleń oraz rozwój edukacji. Jego najwspanialszym przedsię
wzięciem było utworzenie w 1594 roku Akademii Zamojskiej. Dlatego też nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska nieustannie podążają za słowami hetmana:

„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”

tak, by móc zaszczepić w sercach młodzieży cechy godnego obywatela i patrioty, który w dorosłym życiu będzie w stanie zmierzyć się z wyzwaniami dnia codziennego. Słowa te są dla wszystkich nauczycieli i uczniów mottem i celem na każdy dzień pracy i nauki.
Dzień Patrona obchodzimy w rocznicę urodzin Jana Zamoyskiego – 19 marca.

 

WAKACYJNE STAŻE

WAKACYJNE STAŻE

PROJEKTY LDV

GRENADA 2012

UMOWY PODPISANE
GRANADA 2013

Comenius Regio

Comenius Regio ruszył

Rekrutacja 2013

PODANIA MOŻNA SKŁADAĆ POPRZEZ REJESTRACJĘ ELEKTRONICZNĄ LUB OSOBIŚCIE W SEKRETARIACIE SZKOŁY

Szkoła w rankingach

Gościmy

Aktualnie jest 2 internautów online.

Odwiedziło nas 389 internautów od października 2009