WIADOMOŚCI arrow TECHNIKUM PRZEMYSŁU DRZEWNEGO
TECHNIKUM PRZEMYSŁU DRZEWNEGO PDF Drukuj E-mail
niedziela, 13 grudzień 2009

   Technikum Przemysłu Drzewnego

 

 

Image

Technikum kształci w zawodzie technik technologii drewna

 

Nauka trwa cztery lata.

Praktykę zawodową uczeń odbywa w klasie trzeciej (4 tygodnie)

 

Szkoła przygotowuje do:

  • organizowania i nadzorowania procesów produkcyjnych w zakładach przemysłu drzewnego oceniania jakości materiałów i wyrobów sporządzania dokumentacji projektowej, konstrukcyjnej i technologicznej programowania, nadzorowania i obsługi obrabiarek, urządzeń, linii obróbczych i produkcyjnych określania stanu technicznego i zdolności produkcyjnych maszyn i urządzeń

 

     Obowiązkowe przedmioty zawodowe w cyklu kształcenia to: rysunek techniczny, konstrukcje wyrobów z drewna, maszyny i urządzenia, technologia, materiałoznawstwo, zajęcia specjalizujące, pracownia badań laboratoryjnych, zajęcia praktyczne,  elektrotechnika i automatyka, praktyka zawodowa.

 

     Proces nauczania zawodowego pozostaje w ścisłym związku z kształceniem ogólnym. Tematyka przedmiotów ogólnokształcących jest powiązana z programami przedmiotów zawodowych (np. w nauczaniu języków obcych uwzględniona jest podstawowa terminologia z zakresu materiałoznawstwa, technologii maszyn i urządzeń).

    Pracownie przystosowane są do prowadzenia ćwiczeń i wyposażone w środki dydaktyczne (m.in. komputery z odpowiednim oprogramowaniem, panel LCD z rzutnikiem pisma, ploter).

 

    Absolwent technikum ma szansę:

podjąć studia na Wydziale Technologii Drewna lub innym dowolnym kierunku zdobyć zatrudnienie w zakładach przemysłu drzewnego: meblarskiego, tartacznego,  stolarki budowlanej,  produkcji tworzyw drzewnych, opakowań galanterii drzewnej; w ośrodkach projektowania  i marketingu wyrobów z drewna.

 

Uwaga! W ramach kształcenia praktycznego szkoła współpracuje z zakładami pracy,

w których absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie:

1.      JOBON Spółka Z O.O. w Zwierzyńcu

      2. BLACK RED WHITE - ,,MAT” PPHU w Zamościu

WAKACYJNE STAŻE

WAKACYJNE STAŻE

PROJEKTY LDV

GRENADA 2012

UMOWY PODPISANE
GRANADA 2013

Comenius Regio

Comenius Regio ruszył

Rekrutacja 2013

PODANIA MOŻNA SKŁADAĆ POPRZEZ REJESTRACJĘ ELEKTRONICZNĄ LUB OSOBIŚCIE W SEKRETARIACIE SZKOŁY

Szkoła w rankingach

Gościmy

Aktualnie jest 12 internautów online.

Odwiedziło nas 6 internautów od października 2009