WIADOMOŚCI arrow TECHNIKUM PRZEMYSŁU DRZEWNEGO
TECHNIKUM PRZEMYSŁU DRZEWNEGO PDF Drukuj E-mail
niedziela, 13 grudzie˝ 2009

   Technikum Przemys┼éu Drzewnego

 

 

Image

Technikum kształci w zawodzie technik technologii drewna

 

Nauka trwa cztery lata.

Praktyk─Ö zawodow─ů ucze┼ä odbywa w klasie trzeciej (4 tygodnie)

 

Szkoła przygotowuje do:

  • organizowania i nadzorowania procesów produkcyjnych w zak┼éadach przemys┼éu drzewnego oceniania jako┼Ťci materia┼éów i wyrobów sporz─ůdzania dokumentacji projektowej, konstrukcyjnej i technologicznej programowania, nadzorowania i obs┼éugi obrabiarek, urz─ůdze┼ä, linii obróbczych i produkcyjnych okre┼Ťlania stanu technicznego i zdolno┼Ťci produkcyjnych maszyn i urz─ůdze┼ä

 

     Obowi─ůzkowe przedmioty zawodowe w cyklu kszta┼écenia to: rysunek techniczny, konstrukcje wyrobów z drewna, maszyny i urz─ůdzenia, technologia, materia┼éoznawstwo, zaj─Öcia specjalizuj─ůce, pracownia bada┼ä laboratoryjnych, zaj─Öcia praktyczne,  elektrotechnika i automatyka, praktyka zawodowa.

 

     Proces nauczania zawodowego pozostaje w ┼Ťcis┼éym zwi─ůzku z kszta┼éceniem ogólnym. Tematyka przedmiotów ogólnokszta┼éc─ůcych jest powi─ůzana z programami przedmiotów zawodowych (np. w nauczaniu j─Özyków obcych uwzgl─Ödniona jest podstawowa terminologia z zakresu materia┼éoznawstwa, technologii maszyn i urz─ůdze┼ä).

    Pracownie przystosowane s─ů do prowadzenia ─çwicze┼ä i wyposa┼╝one w ┼Ťrodki dydaktyczne (m.in. komputery z odpowiednim oprogramowaniem, panel LCD z rzutnikiem pisma, ploter).

 

    Absolwent technikum ma szans─Ö:

podj─ů─ç studia na Wydziale Technologii Drewna lub innym dowolnym kierunku zdoby─ç zatrudnienie w zak┼éadach przemys┼éu drzewnego: meblarskiego, tartacznego,  stolarki budowlanej,  produkcji tworzyw drzewnych, opakowa┼ä galanterii drzewnej; w o┼Ťrodkach projektowania  i marketingu wyrobów z drewna.

 

Uwaga! W ramach kszta┼écenia praktycznego szko┼éa wspó┼épracuje z zak┼éadami pracy,

w których absolwenci mog─ů znale┼║─ç zatrudnienie:

1.      JOBON Spó┼éka Z O.O. w Zwierzy┼äcu

      2. BLACK RED WHITE - ,,MAT” PPHU w Zamo┼Ťciu

WAKACYJNE STA┼╗E

WAKACYJNE STA┼╗E

PROJEKTY LDV

GRENADA 2012

UMOWY PODPISANE
GRANADA 2013

Rekrutacja 2013

PODANIA MO┼╗NA SK┼üADA─ć POPRZEZ REJESTRACJ─ś ELEKTRONICZN─ä LUB OSOBI┼ÜCIE W SEKRETARIACIE SZKO┼üY

Szkoła w rankingach

Go┼Ťcimy

Aktualnie jest 2 internaut├│w online.

Odwiedziło nas 4522 internautów od października 2009