WIADOMOŚCI arrow TECHNIKUM OCHRONY ŚRODOWISKA
TECHNIKUM OCHRONY ŚRODOWISKA PDF Drukuj E-mail
niedziela, 13 grudzie˝ 2009

Technikum Ochrony Środowiska

    Technikum kszta┼éci w zawodzie technik ochrony ┼Ťrodowiska

 

Image

   

Nauka trwa cztery lata.

    Praktyk─Ö zawodow─ů ucze┼ä odbywa w klasie trzeciej (4 tygodnie)

    Szko┼éa umo┼╝liwia zdobycie specjalizacji w zakresie: gospodarki wodnej, gospodarki odpadami, ochrony powietrza, ochrony przed ha┼éasem, zarz─ůdzania ┼Ťrodowiskiem na szczeblu lokalnym.

 

    Obowi─ůzkowe przedmioty zawodowe w cyklu kszta┼écenia to: podstawy techniki; biologia i ekologia; ochrona powietrza oraz ochrona przed ha┼éasem i drganiami; gospodarowanie odpadami, ochrona gleb i rekultywacja; ochrona wód; pracownia bada┼ä laboratoryjnych; u┼╝ytkowanie komputerów; prawo i ekonomika w ochronie ┼Ťrodowiska; praktyka zawodowa.

 

    Proces nauczania zawodowego pozostaje w ┼Ťcis┼éym zwi─ůzku z kszta┼éceniem ogólnym. Tematyka przedmiotów ogólnokszta┼éc─ůcych jest powi─ůzana z programami przedmiotów zawodowych.

 

    Pracownie szkolne wyposa┼╝one s─ů w aparatur─Ö pomiarow─ů do badania wody, powietrza, nat─Ö┼╝enia ha┼éasu, zanieczyszcze┼ä gleb; modele urz─ůdze┼ä do uzdatniania wody; mapy przestrzennego zagospodarowania terenu; literatur─Ö naukowo-techniczn─ů z zakresu ochrony ┼Ťrodowiska.

 

    Absolwent technikum mo┼╝e:

kontynuowa─ç nauk─Ö na studiach wy┼╝szych zwi─ůzanych z ochron─ů ┼Ťrodowiska lub innym dowolnym kierunku

podj─ů─ç prac─Ö m.in. w terenowych organach administracji pa┼ästwowej w zakresie ochrony ┼Ťrodowiska, stacjach sanitarno-epidemiologicznych, dzia┼éach ochrony ┼Ťrodowiska zak┼éadów przemys┼éowych, miejskich przedsi─Öbiorstwach wodoci─ůgów i kanalizacji, stacjach uzdatniania wody i oczyszczalniach ┼Ťcieków, instytucjach naukowo-badawczych

 

WAKACYJNE STA┼╗E

WAKACYJNE STA┼╗E

PROJEKTY LDV

GRENADA 2012

UMOWY PODPISANE
GRANADA 2013

Rekrutacja 2013

PODANIA MO┼╗NA SK┼üADA─ć POPRZEZ REJESTRACJ─ś ELEKTRONICZN─ä LUB OSOBI┼ÜCIE W SEKRETARIACIE SZKO┼üY

Szkoła w rankingach

Go┼Ťcimy

Aktualnie jest 2 internaut├│w online.

Odwiedziło nas 4539 internautów od października 2009